GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Relief 1753070
*
nr 175 3070
Relief
keramik, H70
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 21:06:02
1
200 kr
14/9 22:39:24
2
200 kr
15/9 11:31:18
3
300 kr
15/9 15:10:30
4
400 kr
16/9 10:14:46
3
450 kr
16/9 11:57:32
5
ledande budet*
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik relief
-
4229 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. Signerad, "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
*
Relief
nr 175 3070
Relief
keramik, H70
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 21:06:02 | 1 | 200 kr |
14/9 22:39:24 | 2 | 200 kr |
15/9 11:31:18 | 3 | 300 kr |
15/9 15:10:30 | 4 | 400 kr |
16/9 10:14:46 | 3 | 450 kr |
16/9 11:57:32 | 5 | ledande budet* |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik relief
-
4229 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. Signerad, "..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:44 -
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56